BIST 100 93.003 % 0,74
USD/TRY 4,8195 % 0,22
EUR/TRY 5,6151 % 0,21
Piyasalar
93.003
% 0,74
4,8201
% 0,23
5,6157
% 0,22
1,1645
% 0,03
20,46
0,06
1.217,49
% -0,45
72,59
% 0,01
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Etiya'dan Amerika'ya yazılım ihracatı

Türk yazılım şirketi Etiya, Kuzey Amerika’nın önde gelen halka açık telekom operatörlerinden biriyle stratejik iş birliği anlaşması imzaladı.

Etiya'dan Amerika'ya yazılım ihracatı
BUSINESSHT 03 11 2017, 14:47

Yazılım şirketi Etiya, Kuzey Amerika’nın önde gelen ve halka açık telekom operatörlerinden biriyle stratejik iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında söz konusu operatörün bütün müşteri yönetimi, faturalama ve network altyapısı Etiya tarafından sağlanacak.

Türkiye’nin tek sözleşme ile yapılmış en büyük yazılım ihracatlarından birini gerçekleştirdiklerini ifade eden Etiya Kurucu Ortağı ve CEO’su Aslan Doğan, “Müşteri odaklı dijital dönüşüm sağlayan geniş ürün gamımızı son yıllarda yaptığımız yapay zekâ yatırımları ile güçlendirdik. Yaptığımız yatırımlar, inovatif ürünlerimiz ve müşteri yönetimi konusundaki uzmanlığımızla bugün itibarıyla dünyanın teknoloji üretiminde üst sıralarda yer alan bir bölgeye yazılım ihraç edebilir bir noktaya geldik. Aslında sıfırdan bir operatör kurabilecek uluslararası bir birikimden bahsediyoruz. Uzun süreli olan bu kontrat bize olan güveni de gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Etiya’nın bugüne kadar birçok önemli iş birliği ve yatırıma imza attığını belirten Aslan Doğan sözlerine şöyle devam etti: “Bunların hepsi çok değerli fakat büyük resme baktığımızda bizim hikayemizin sadece girişi. Bizim hayallerimiz, Türkiye olarak potansiyelimiz çok daha yüksek. Kuzey Amerika bölgesinde gerçekleştireceğimiz yeni iş birliğimizle artık giriş bölümünü sonlandırıyoruz ve diyoruz ki ‘Etiya olarak bizim hikayemiz işte şimdi başlıyor…’ Küresel vizyona sahip bir Türk şirketi olarak amacımız; dünyanın gittiği yeri iyi analiz ederek, sürdürülebilir büyüme ve stratejik iş birlikleriyle dünyada bu alanda faaliyet gösteren ilk 3 firma arasına girmek.”

Etiya; Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir; yurt dışında ise Amsterdam, San Francisco, Singapur, Ukrayna ve Dubai ofisleri ile hizmet veriyor.

Ar-Ge çalışmalarını Türkiye’de yapan ve yine Türkiye’de ürün geliştiren Etiya, Türkiye’nin yazılım ile büyüyeceği, yazılım ile fark yaratacağı inancından hareketle, 2023 yılına kadar global yazılım pazarının lider şirketleri arasında yer almayı hedefliyor. 

Yukarı

Business HT×