BIST 100 90.275 % 0,59
USD/TRY 4,8431 % -0,06
EUR/TRY 5,6745 % -0,07
Piyasalar
90.233
% 0,54
4,8440
% -0,05
5,6733
% -0,09
1,1708
% -0,03
20,58
0,12
1.241,00
% 0,01
72,12
% 0,39
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Doğtaş CEO'sundan hisse satışı yorumu

Doğtaş Kelebek CEO'su Ersin Serbes, hisse satışına yabancı yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiğinin altını çizdi.

Doğtaş CEO'sundan hisse satışı yorumu
BUSINESSHT 27 10 2017, 13:32

Doğtaş Kelebek CEO'su şirketin ana ortağı International Furniture'un geçen hafta sermayesinin yüzde 42,11’ine tekabül eden paylarını BİST Toptan Alış-Satış pazarında satışa sunması üzerine bir açıklama yaptı.

Doğtaş Kelebek CEO’su Ersin Serbes, talebin yüzde 89’unun yabancı yatırımcılardan gelmiş olmasını Türkiye’nin, mobilya sektörünün ve Doğtaş Kelebek’in potansiyeline olan inancı göstermesi açısından çok önemli olduğunu söyledi. Uzun vadeli kurumsal yatırımcıların Doğtaş Kelebek’e yoğun ilgi gösterdiklerini belirten Serbes, “Goldman Sachs gibi dünyanın önde gelen yatırımcılarının ülkemize ve şirketimize yatırım yapması bizlere gurur verdi. Şirketimize, sektörümüze ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Doğtaş Kelebek'in satışa çıkan hisselerine Goldman Sachs ve Norges Bank gibi önemli yabancı kurumlar da ilgi göstermişti. 

 

"DOĞAN AİLESİ'NİN HİSSELERİNDE BİR DEĞİŞİKLİK OLMADI"

Turkven’in 2012 yılında ortak olması sonrasında Doğtaş’ta bir atılım gerçekleştiğine dikkat çeken Serbes, “Önce Kelebek’i bünyemize kattık. Kurumsal bir yönetim tarzı ile profesyonel yöneticilerin yetki ve etkisi arttı. 2 bağımsız üyenin de katılımıyla etkin bir şekilde çalışan örnek bir yönetim kurulu oluşturuldu. Ciromuzu üçe katladık. Karlılığımız da aynı oranda arttı. Mağaza sayımızı ise ikiye katlamayı başardık; sektörümüzün en büyük ikinci oyuncusu olarak yerimizi daha da güçlendirdik. Fabrika ve sistem yatırımı yaptık. Ekip olarak kenetlendik ve güzel işler yapıyoruz” diye konuştu.

Doğtaş Kelebek olarak yatırıma devam ettiklerinin altını çizen Serbes, “Bizler şirketimize ve markalarımıza yatırım yapmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde şirketimizdeki kurumsal yönetim anlayışını geliştirerek sürdüreceğiz. Oluşturduğumuz güçlü yönetim ekibimizle hızlanan büyüme tempomuzun aynı şekilde devam edeceğini söyleyebilirim. Yatırımcılarımızın bize olan güvenlerini boşa çıkarmamak için tüm gücümüzle çalışacağız” dedi.

Pay satışı sonrasında Doğan Ailesi’nin hissesinde bir değişiklik olmadığı bilgisini veren Serbes, “Turkven’in danışmanlığını yaptığı fonların halen de bir miktar hisseleri var ve Yönetim Kurulu’nda devam ediyorlar” diye sürdürdü. 

 

Yukarı

Business HT×