BIST 100 93.043 % -1,58
USD/TRY 4,7414 % 0,78
EUR/TRY 5,5084 % 0,70
Piyasalar
93.043
% -1,58
4,7468
% 0,90
5,5145
% 0,82
1,1612
% -0,09
19,12
0,00
1.281,83
% 0,27
74,66
% -0,90
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Günün şirket haberleri

Türkiye'de öne çıkan şirket haberleri

Günün şirket haberleri
BUSINESSHT 21 01 2016, 08:37

DOĞUŞ GRUBU 

Doğuş Grubu yat-liman işletmeciliğinden sonra Avrupa'da otelcilikte de yeni yatırımlara imza atıyor. Yunanistan'da Astir Palace, Hırvatistan'da D-Resort Sibenik ve İtalya-Capri Adası'nda Capri Palace'ı alan Doğuş Grubu, Corriere Della Sera'nın haberine göre Roma'daki Aldrovandi Palace'ı 50 milyon Euro'ya aldı. Roma'nın en lüks semtlerinden Paroli'deki 5 yıldızlı otel "Roma'nın ortasındaki cennet" olarak biliniyor.

SABANCI HOLDİNG 

Sabancı Holding'te hisse geri alımı Çarşamba günü de devam etti. Yapılan açıklamada, bağlı ortaklığı EXSA Export Sanayi Mamulleri Satış ve Araştırma A.Ş.'nin (EXSA A.Ş.) 22 Aralık 2015 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile yürürlükte bulunan pay geri alım programı kapsamında, 20 Ocak 2016 tarihinde şirket payları ile ilgili olarak 7,93 - 7,99 TL fiyat aralığından 3.653.162 adet alış işlemini EXSA A.Ş. tarafından gerçekleştirildiği duyuruldu. Bu işlemle EXSA A.Ş.'nin, Sabancı Holding sermayesindeki payının 20 Ocak 2016 tarihi itibariyle yüzde 0,96 ya ulaştığı belirtildi.

İŞ BANKASI

İş Bankası, bazı internet sitelerinde ve sosyal medyada banka faaliyetlerine ilişkin olarak gerçek dışı haber ve değerlendirmelere yer verildiğini belirterek, Bankanın kuruluşundan bu yana faaliyetlerini başta Bankacılık Kanunu olmak üzere mevzuata uygun bir şekilde yürütmekte olduğunu açıkladı.

İş Bankası tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bazı internet sitelerinde ve sosyal medyada bankamız faaliyetlerine ilişkin olarak gerçek dışı haber ve değerlendirmelere yer verildiği görülmüştür. İş Bankası, kuruluşundan bu yana faaliyetlerini başta Bankacılık Kanunu olmak üzere mevzuata uygun bir şekilde yürütmektedir. Bankamız faaliyetlerine ilişkin olarak bunun aksine bir değerlendirme veya gelişme bulunmamaktadır. Bankamızın gündeminin bu kapsamda sadece bankacılık faaliyetlerinden oluştuğunu, bu nedenle gerçek dışı haber ve iddialara itibar edilmemesini, gerçek dışı yayınlara karşı Bankamızın yasal yollara başvurmakta olduğunu kamuoyu bilgisine saygıyla sunarız." 

TARAF GAZETECİLİK

Taraf Gazetecilik ana hissedarı Alkım Basın Yayın Dağıtım'ın şirketteki hisselerinin bir kısmını satmayı planladığını duyurdu.Şirket açıklamayı dün akşam KAP'a yaptı. KAP'ta yer alan hissedarlık yapısına göre, 9.6 milyon lira ödenmiş sermayesi bulunan Taraf Gazetecilik'te Alkım Basın Yayın yüzde 45.95 hissedar konumunda.

GARANTİ BANKASI

Garanti Bankası'nda organizasyon değişikliği yapıldı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, banka yönetim kurulu toplantısında; Kredilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı'nın adının "Kredi Riski Yönetimi Başkanlığı" olarak güncellenmesi, "Kredi Riski Yönetimi Başkanlığı"nın "Genel Müdür'e bağlanması" ve "Kredi Riski Yönetimi Başkanı" olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na ( BDDK) gerekli bildirimlerin yapılması ve izinlerin alınmasını takiben Ali Temel'in atanmasına karar verildi. 

COCA COLA İÇECEK

Nomura, Coca Cola İçecek için fiyat hedefini 38 TL'den 34 TL'ye indirdi. Tavsiyesini de 'NÖTR' olarak belirledi. Kurum Anadolu Efes için fiyat hedefini ise 20 TL'den 18 TL'ye düşürdü, tavsiyeyi de 'NÖTR' olarak verdi.

POLİNAS PLASTİK

Polinas Plastik'in bir kısım hisselerinin dolaylı olarak Yıldız Holding tarafından devralınması işlemi için Rekabet Kurulu'na başvuruldu

PLASPAK

Plaspak Kimya, Banka ve Finans Kurumları ile, mevcut kredilerinin yapılandırılması konusunda görüşmeler yapacak.

Yukarı

Business HT×