BIST 100 103.200 % 2,04
USD/TRY 4,7106 % -0,11
EUR/TRY 5,5071 % 0,24
Piyasalar
103.200
% 2,04
4,7105
% -0,11
5,5075
% 0,24
1,1689
% 0,33
17,48
0,22
1.297,19
% -0,39
75,95
% -0,64
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Trump: Rusya ile hiçbir finansal bağım yok

Başkanlık koltuğuna oturmasına 10 günden az bir süre kalan Donald Trump, basın mensuplarına Rusya ile ilişkileri hakkında değerlendirmelerde bulundu

Trump: Rusya ile hiçbir finansal bağım yok
HABERTÜRK 11 01 2017, 20:21

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) 45'nci Başkanı Donald Trump, resmi olarak göreve başlayacağı 20 Ocak öncesi ilk basın toplantısını gerçekleştirdi.

Son dönemde gündemde olan Rusya ile ilişkilerine değinen Trump, "Rusya'da hiçbir iş anlaşmam yok. Hiçbir finansal bağım yok. Rusya'dan aldığım hiçbir kredim yok. Onlarla yaptığım hiçbir iş yok. Hiçbir şekilde Rusya ile anlaşma planım bile yoktur" dedi. 

Manhattan'daki Trump Towers'ta konuşan emlak milyarderi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilgili olarak da "Putin, Trump'ı seviyorsa bunu kazanım olarak görürüm. Bu kötü bir şey değil. Putin Trump'ı seviyorsa bu bir risk değil. İyi anlaşmak için iyi şansım olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Yeni Başkan, IŞİD ile mücadelede Rusya ile müttefik olunabileceğini de vurguladı. Trump ayrıca, kendisi Başkanlık koltuğuna oturduktan sonra şirketini iki oğlunun yöneteceğini yineledi.

PUTİN ABD'YE "HACK EMRİ" VERDİ Mİ?

Donald Trump, mâli durumu ve özel hayatı ile ilgili gizli bilgilerin basına sızmasıyla ilgili olarak "Böyle bir bilginin sızdırılması utanç verici. Haberler gerçek dışı. Bu haberleri rakiplerimiz yaptı. Gerçekten hasta ruhlu insanlar bunu yayınladı, sızdırdı. Bunun arkasında Rusya olduğunu düşünüyorum. Ama başka kişiler ve ülkelerin de hackleme eylemlerinde olduğunu düşünüyorum" dedi.

Saldırıların arkasında Çin'in de olabileceğini söyleyen ABD Başkanı, "Dünyadaki en başarılı bilgisayar uzmanlarından oluşan bir ekip topladık. Bu insanları biraya getirip bir savunma hattı oluşturacağız" diye konuştu.

"Birçok siber tehdit ile karşı karşıyayız diyen" Trump, "Ekibimi dikkatli olmalari yönünde uyariyorum" dedi.

Daha önce de Demokrat Parti'den rakibi Hillary Clinton'ın e-posta adresine sızıldığını hatırlatan Trump, "Saldırıya uğrayan hacklenen yerlere bakın Clinton'un münazara sorularını önceden aldıklarını öğrendik. Rusya ve Putin son açıklamalarında olayların gerçek dışı olduğunu söyledi. Ellerinde bir şey olsa açıklarlardı" dedi.

KASET İDDİALARI

Donald Trump özel hayatıyla ilgili çıkan görüntüler için ise şunları söyledi:

"Ben ülkemden uzaklaştığım zaman yüksek profilli tanınmış biriyim. Eğer bu ülkenin dışına çıkıyorsam her zaman çok dikkatliyim. Nereye gidiyorsanız gidin etrafınızda sürekli kamera var. Garip yerlerde bile kameralar var. Dikkatli olmanız gerekir. Birçok kişiye söyledim. Akşam haberlerine konu olabilirsiniz."

Yukarı

Business HT×